GP #03 – Kobylnica

W minioną niedzielę 17 marca 2024 roku, lasy nieopodal wsi Barcinek k/ Kobylnicy stały się areną intensywnych zmagań biegaczy na orientację. To właśnie tam, pod szyldem Klubu Sportowego HADES z Poznania, odbyły się zawody w ramach Grand Prix w Biegach na Orientację (BnO). Niepodważalną cechą tych zawodów było zróżnicowanie terenu oraz nieustające wyzwania, które czekały na uczestników.

Tradycyjnie już dla zawodów organizowanych przez Hades, trasa nie była łatwym przejściem. Uczestnicy musieli stawić czoła licznym przeszkodom, w tym przeprawom przez strumyki, mostki, powalone drzewa oraz bagniska. To sprawiło, że rywalizacja nabierała dodatkowego smaku, a determinacja zawodników była na najwyższym poziomie.

W wyniku zaciętej rywalizacji zwycięzcami poszczególnych tras zostali:

Trasa Zaawansowana: Mateusz Filipiak z KS Hades Poznań
Trasa Średnia: Kamil Urbański z 17 WBZ Sulęcin
Trasa Łatwa: Paweł Piaskowski z UKS Arkady Raszków

W kategorii młodzieżowej KM12 triumfował Bogusław Piasecki z Azymut Mochy, natomiast w kategorii KM14 pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Gościniak z UKS Arkady Raszków.

Całe wydarzenie zgromadziło ponad 180 uczestników, co dowodzi ogromnego zainteresowania tego typu aktywnościami oraz zaangażowania społeczności biegaczy na orientację.

Dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił lub powrócić po raz kolejny na tę wymagającą, ale i pasjonującą trasę, już 19 maja 2024 roku odbędą się kolejne zawody na mapie – Mogiły Rożnowskich. Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w kolejnym etapie tej niezwykłej przygody biegowej.

Dodaj komentarz